Pl. Stary Rynek 14/18
09-400 Płock

COMIESIĘCZNE WSPOMNIENIE OBJAWIENIA OBRAZU JEZUSA MIŁOSIERNEGO ŚW. SIOSTRZE FAUSTYNIE – 22 czerwca

„W czasie Mszy Świętej miałam poznanie Serca Jezusa: jakim ogniem miłości płonie ku nam, jest morzem miłosierdzia. Wtem usłyszałam głos: Apostołko Mojego miłosierdzia, głoś światu całemu o tym niezgłębionym miłosierdziu Moim; nie zniechęcaj się trudnościami, jakie napotykasz w głoszeniu Mojego miłosierdzia.” (Dz. 1142)

Tymi słowami w czerwcu 1937 roku Pan Jezus prosił św. Siostrę Faustynę, aby nie przestawała mówić duszom o Jego miłosierdziu. Dziś, ponad 87 lat od tego Jezusowego zaproszenia, słowa te pozostają nadal aktualne. Orędzie Miłosierdzia przekazane światu przez św. Siostrę Faustynę nadal potrzebuje Apostołów, którzy zaniosą je światu. Każdy z nas zostaje zaproszony do tego, aby uczestniczyć w Bożym dziele zbawienia.

👉Dlatego też, jak co miesiąc, 22 czerwca będziemy wspominać jedno z najbardziej niezwykłych spotkań w historii świata, kiedy to na terenie płockiego domu Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, Jezus, objawiając się św. Siostrze Faustynie, poprosił ją o namalowanie Obrazu Jezusa Miłosiernego oraz ustanowienie Święta Miłosierdzia.

🟢Serdecznie zapraszamy na Mszę Świętą, która o godz. 17:00 odprawiona zostanie w intencji naszych ofiarodawców, darczyńców i dobroczyńców – wszystkich, którzy wspierają nas słowem, czynem i modlitwą. Eucharystii przewodniczyć będzie ks. Franciszek Kuć, który w tym dniu będzie świętować 50-lecie swojego kapłaństwa. Otoczmy go wdzięczną modlitwą. 🙏

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeszcze nie ma treści do pokazania.